امروز پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳
آیا شما واقعا از لپ تاپ خود مراقبت می کنید؟

لپ تاپ یک قطعه تکنولوژی شخصی است که به راحتی قابل حمل است اولین و مهمترین نکته این است که حتما و همیشه در حمل و نقل جلوی لپ تاپ رو به بالا باشد که در کمتر جایی به آن اشاره شده است ، دومین نکته وارد نشدن ضربه به لپ تاپ ونریختن مایعات بر روی آن میباشد .  اکثر استفاده کنندگان لپ تاپ بعد از خرید هیچ توجهی به نگهداری آگاهانه از لپ تاپ خود ندارند چون اصولا اطلاعاتی از روش های نگهداری ندارند ، نگهداری مناسب ماهانه از لپ تاپ سلامت دستگاه شما را تضمین میکند و مهمتر از همه اطلاعات شخصی شما که مهمترین دارایی شما در لپ تاپ میباشد را حفظ میکند پس بهتر است به لپ تاپ خود توجه بیشتری داشته باشید چون اینگونه نه تنها عمر دستگاه شما طولانی تر خواهد شد بلکه موجب صرفه جویی در هزینه و تضمین در خرابی کمتر لپ تاپ شما خواهد بود.

لپ تاپ خود را در شرایط کار کامل با این چهار دستورالعمل تعمیر و نگهداری نگه دارید:

1: هارد دیسک خود را تمیز کنید

در طول هر ماه به اطلاعات ذخیره شده خود بر روی هارد دیسک مراجعه کنید آنهایی که نیاز دارید در درایوی غیر از درایو ویندوز ذخیره کنید و از ذخیره کردن اطلاعات مهم بر روی دسکتاپ پرهیز کنید و اطلاعاتی که نیاز به ذخیره آن نیست را پاک کنید این یک فرصت عالی برای پشتیبان گیری از فایل های خود بر روی یک درایو خارجی نیز میباشد.علاوه بر این اگر شما برنامه ها یا فایلهایی دانلود کردید تا آنها را امتحان کنید آن برنامه ها و فایل ها را نیز از فولدر دانلود در درایو ویندوز پاک کنید البته اگر نیازی به آنها نیست.

2: دفرگ کردن هارد دیسک

دفرگ کردن یا همان Defragment یک فرایند است که داده های جدا شده را دوباره مرتب سازی میکند ، به طوری که خواندن آن برای سیستم ساده تر است به این ترتیب لپ تاپ شما میتواند کارایی بیشتری داشته باشد. برای اجرای سریعتر و استفاده بهتر از فضای هارد دیسک شما بیش از یک بار در ماه به این کار نیازی ندارید ، هنگامی که هارد دیسک لپ تاپ خود را به طور مرتب محافظت می کنید افت سرعت نخواهید داشت و برنامه ها بهتر و روان تر اجرا میشوند شما به سادگی با کیلیک راست بر روی درایو مورد نظر اول گزینه Properties وبعد گزینه Tools را انتخاب کنید در انتها بر روی Defragment now...بزنید ، در صفحه بعد بر روی درایو مورد نظر در زیر Disk کیلیک کنید سپس گزینه Defrahment Disk را بزنید تا عمل دفرگ شدن انجام شود. قابل ذکر است عمل دفرگ کردن کمی زمان میبرد پس صبر کنید تا با موفقیت تکمیل شود.توجه داشته باشید اگر درایو شما از نوع SSD میباشد نیازی به دفرگ کردن ندارید ندارید.

3: لپ تاپ خود را تمیز کنید

 این بار ما در مورد نگه داشتن لپ تاپ شما از لحاظ تمیزی فیزیکی صحبت می کنیم.
لپ تاپ خود را تمیز کنید تا از گرمای بیش از حد جلوگیری کنید.
گرد و غبار بر روی لپ تاپ مخصوصا در خروجی سیستم تهویه آن آثار بسیار مخربی
دارد که از جمله آنها میتوان به سوختن سیپیو یا کارت گرافیک اشاره کرد،
بهترین راه وارد کردن فشار هوا با سشوار باد سرد بر روی قسمت های خاک گرفته میباشد.
تمیز کردن صفحه نمایش نیز بدین معنی است که شما همیشه واضح ترین تصویر را
خواهید دیدکه ساده ترین راه در محافظت از چشمانتان در زمان استفاده از لپ تاپ خواهد بود.

4: به روز رسانی نرم افزاری

 شما باید آنتی ویروس و فایروال خود راهمواره به روز کنید. شما همچنین میتوانید برنامه های نرم افزاری دیگر خود را به روز نگه دارید. برای بسیاری از برنامه ها به روز رسانی مسائل مربوط به امنیت را در بر می گیرد که به حفظ لپ تاپ و اطلاعات شما کمک میکند. برای جلوگیری از اختلال و استفاده از وقت خود پیشنهاد می کنیم یک بار در ماه برای نصب تمامی به روز رسانی های جدید اختصاص دهید.

برای مشاهده مشخصات لپ تاپ های مختلف میتوانید از این لینک استفاده کنید.

 

 

 

شماره تماس پشتیبانی :

32204938 026

32220544 026

2021708 0912

پاسخگویی روزهای غیر تعطیل 10 الی 20

logo-samandehi
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد فروشگاه تک رایانه محفوظ می باشد Copyright © 2018 - 2024 takrayane.com
طراحی سایت : ایران طراح